تبلیغات
چگونه مسلمان وشیعه شوم؟

چگونه مسلمان وشیعه شوم؟
آموزش گام به گام اسلام به زبان ساده برای غیر شیعیان

سؤال:

بعضی از افراد، به سبب نارضایتی به حق یا ناحقی که از دستگاه های حکومتی و دولتی پیدا کرده اند، از دین رویگردان شده و نسبت به همه افراد مذهبی، برخوردهای نامناسبی را از خود بروز می دهند. شیوه صحیح تعامل با چنین افرادی چگونه است؟


پاسخ:

گاهی نارضایتی های برخی از افراد از عوامل و مسائل حکومتی سبب می شود تا از دین برگشته و با اشخاص مذهبی برخوردهای توهین آمیز داشته باشند. این افراد به دلیل ضربه روحی سختی که خورده اند، قدرت تحلیل لازم را ندارند و به دنبال آن می گردند تا آنچه را که سبب آزردگی آنان شده است، چکشی کنند و بر سر جایی و شخصی فرود بیاورند تا تشفی خاطر پیدا کنند. در این گونه موارد نیز باید توهین های فرد به شخص خودتان را تحمل کرده و با او همدردی کنید تا تخلیه شود و بعد از این که آرامش پیدا کرد، با بیان مناسب ابتدا برای او جا بیندازید اتفاقی که افتاده، ربطی به شما ندارد و اعتماد سازی کنید.
سپس در مرحله دوم اگر می توانید، راه حلی را پیدا کنید تا مشکل او حل شود. مثلاً اگر در مشکلی اداری گرفتار شده، اگر کسی از او رشوه ای گرفته، اگر بی عدالتی ای اتفاق افتاده و ...، و شما واقعاً کاری از دستتان بر می آید، به او وعده کمک بدهید (دقت کنید که وعده بیهوده کار را بدتر می کند. فقط اگر واقعاً می توانید، به او وعده کمک بدهید).
در مرحله سوم برای او با بیانی زیبا توضیح دهید که مسلمانی با اسلام فرق می کند. آن چه یک مسلمان انجام می دهد، گاهی خلاف دستور اسلام است. اسلام نیز نسبت به این رفتارهای خلاف، بی تفاوت نیست و فرد خاطی را هم در این دنیا و هم در آخرت، مجازات خواهد کرد. برای او مثال هایی را ذکر کنید که افرادی در حق خود شما اجحاف ها و ظلم های بدتری را مرتکب شده اند؛ اما شما آرامش خودتان را از دست نداده اید و به جای آن، به دنبال راه حل رفته اید. برای او توضیح دهید که بی اعتقادی به خدا و دین، نه تنها موجب آرامش نمی شود، بلکه کار را بدتر می کند. با بیانی معنوی و مثال هایی محسوس برایش توضیح دهید که اگر او به عنوان اعتراض به رفتار یک فرد،‌ به خداوند متعال بد و بی راه بگوید و اعتراض کند، تنها به خود آسیب رسانده است. مانند راننده ای که یک پلیس او را به دلیل رشوه ندادن، بی دلیل جریمه کند و او هم در مقابل، ماشین خود را به آتش بکشد! در این صورت، خود او ضرر می کند. این شخص به جای آتش زدن ماشینش و ناسزاگویی به سایر رانندگان، باید تلاش کند پلیس خاطی را به مراجع قضایی مربوطه معرفی نماید.

طبقه بندی: هدایت،
برچسب ها: نارضایتی از حکومت، رویگردانی از دین،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ چهارشنبه 20 بهمن 1395 ] [ 04:19 ب.ظ ] [ خ توکلیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
در این وبلاگ شما با آموزش‌هایی درباره این که چگونه یک مسلمان و شیعه شوید، آشنا خواهید شد. شما حتی اگر مسلمان و شیعه هستید و در این زمینه سوال یا نظراتی دارید، دیدگاه‌های خود را برای ما بنویسید تا در ثواب تکمیل کردن این آموزش‌ها شریک باشید. دست شما را برای هر گونه همکاری می‌فشاریم.
ای دی ارتباط با ما در تلگرام:
@Adyan_mazaheb
دوره های آموزشی و رایگان ما به صورت مجازی:
www.channel313.ir
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
شما چقدر با اسلام آشنا هستید؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب