تبلیغات
چگونه مسلمان وشیعه شوم؟

چگونه مسلمان وشیعه شوم؟
آموزش گام به گام اسلام به زبان ساده برای غیر شیعیان

http://www.vl.no/polopoly_fs/1.35228.1398267556!/image/image.jpg_gen/derivatives/landscape_980/image.jpg


دکتر علی لینستاد از کسانی است که به محض آشنایی با ایشان مجذوب شخصیت جالبش شدم. پیامی به ایشان دادم و از جفایی که حکومت نروژ در حق وی، تحت تاثیر لابی های صهیونیستی نموده است، سخن گفتم و برای صهیونیسم جهانی آرزوی نابودی کردم. ایشان نیز در پاسخی مختصر و مفید برایم نوشت:


Dear friend

Thank you for your kind Mail.
Yes, the Zionists will surely be the losers, insha Allah.

Best Regards
Dr. Trond Ali Linstad


در ادامه زندگی نامه و توضیحاتی از ایشان را از خبرگزاری وزین ابنا به شما خوانندگان گرامی تقدیم می کنم:


SKOLEKONFLIKT: I 2004 var det skarp konflitk mellom elever, lærere og Trond Ali Linstad på Urtehagen skole. Foto: Arkivfoto: VG


«تروند علی لینستاد ـ Trond Ali Linstad» پزشک، فعال دینی ـ اجتماعی، عضو نروژی مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و شخصیت برجسته جامعه اسلامی اسلو است.

وی در 11 دسامبر 1942 (20 آذر 1321 ش.) در نروژ به دنیا آمد. اجداد وی همگی اهل نروژ بودند و جد وی «اریك راد» از جنگجویان مشهور منطقه اسكاندیناوی محسوب می‏شود.

تروند جوان که به كشورهای مختلف ـ از جمله مصر، تركیه، سوریه هند، پاكستان، میانمار و كشورهای آفریقایی ـ سفر کرده بود، به دلیل دارا بودن روحیه دفاع از مظلومان، در ابتدا مانند اکثر جوانان دهه 60 میلادی به اندیشه‏های مارکسیستی گرایش یافت.

وی سپس تحت تأثیر تبلیغات صهیونیست‏ها درباره هولوکاست که جوانان اروپایی را تشویق می‏کردند تا در مزارع اشتراكی اسرائیل اقامت ورزند چند هفته ای در یکی از این مزارع در فلسطین اشغالی مشغول به کار شد اما پس از آشنایی با تفکرات صهیونیست‏های ساکن در آن مزارع، آنجا را ترک کرد. این اتفاق همزمان با جنگ ویتنام بود؛ لذا وی به دلیل همان حس طرفداری از مظلومان، در تظاهرات علیه ظلم آمریكا حضور فعال یافت و به خاطر شركت در اعتراضات ضد جنگ بازداشت و محاكمه شد.

لینستاد سپس به مسئله فلسطین پرداخت و به گفته خود "دریافتم كه مردم این کشور آنچنان که غربی‏ها می‏گویند نیستند؛ بلکه مظلومانی هستند كه از كشور خود رانده و آواره شده اند و تقاضای آنان عادلانه و برحق است اما رسانه های غربی آنها را وارونه تفسیر می كنند". لذا پس از اخذ دكترای پزشکی به اردن رفت و داوطلبانه به خدمت در اردوگاه آوارگان فلسطینی پرداخت و این خدمت تا سال 1971 که در پی درگیری های "منطقه جاراش" از آن كشور اخراج شد ادامه داشت.

اما بازگشت به اسلو وی را از هدفش دور نکرد بلکه در آن کشور به ریاست "انجمن دولتی نروژ و فلسطین" انتخاب شد و ضمن طرح مسئله فلسطین در جوامع مختلف، تیم های پزشکی به اردوگاه‏های فلسطینیان اعزام می نمود.

اولین تأثیری که وی از اسلام پذیرفت به زمان خدمت وی به عنوان پزشک در اردوگاه‏های لبنان باز می‏گردد. وی در این باره می‏گوید: "هواپیماهای اسرائیلی بالای سر ما پرواز می‏كردند و اردگاه پناهندگان را بمباران می‏نمودند. اطراف ما پر از گلوله و بمب بود لذا به مسجدی كه در آن نزدیکی بود پناه بردیم. در مسجد می دیدم كه چطور نیروهای مقاومت سلاح‏های خود را كنار می گذاشتند و با خدای خود مناجات می كردند. من با خود گفتم: این اسلام چه دینی است كه اینگونه انسان‏های كامل را می‏سازد؟".

اما قدم اصلی او برای مسلمان شدن، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و آشنایی با امام خمینی(ره) برداشته شد. دکتر لینستاد در این مورد هم می‏گوید: "به انقلاب اسلامی ایران و نیروی مذهبی برخاسته از ایمان مردم و رهبر آنها كه یك دانشمند دینی بود می‏اندیشیدم. سپس سفری به ایران كردم. قلبم پر از شوق شده بود. از خود می پرسیدم: چطور دین اسلام توانسته است نه تنها مردم بلكه تمام یك كشور را اینگونه کاملاً تغییر دهد؟ روحیه انقلابی امام خمینی(ره) که مبارزه او با بی عدالتی و ستم، ایشان را به انسان ایده آل من تبدیل کرد؛ بطوری که همواره آرزوی شاگردی ایشان را داشتم. لذا شروع به مطالعه در مورد شخصیت ایشان کردم. تفکرّات و ایدئولوژی مذهبی ایشان آنقدر بر من که یک نروژی بودم مؤثر بود که به وجود خداوند و تأثیر تفکّر خداجویانه و خدااندیشانه در زندگی پی بردم و به این باور رسیدم که تنها راه کسب یک جایگاه ویژه در جهان و کسب موفقیّت در زندگی، این است که وجود خداوند را در زندگی احساس کرده و او را بشناسم وگرنه حتی یک گام هم پیش نخواهم رفت".

آشنایی او با امام خمینی(ره) و نیز گفتگو با دوستان مسلمان و مطالعه کتب اسلامی، وی را در آستانه اسلام قرارداد و سرانجام این "قرآن کریم" بود که او را به خدا رساند: "اولین باری که قرآن را مطالعه كردم از داستان‏های نقل شده در آن شگفت زده شدم. بار دوم هم همان داستان‏های گذشتگان نظرم را جلب کرد. اما بارسوم كه قرآن را خواندم خداوند چشمان مرا باز كرد و حقایق قرآن را درباره زندگی و وجود انسان درك كردم. اینجا بود كه مسلمان شدم و به واقع دریافتم كه «خداوند وجود دارد»! چه درك بزرگی نصیب من شده بود! قرآن وحی خالص الهی است كه توسط پیامبر ـ صلوات الله علیه و آله ـ برای بشر نازل شده است. قرائت كلمات قرآن آسان است، ولی حقایق آن چقدر عمیق است".

تروند لینستاد پس از ایمان به اصل وجود خداوند، به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد و پس از مسلمان شدن نام "علی" را نیز به اسم خود اضافه کرد.

FÅR PRIS: Trond Ali Linstad får Kongens fortjenestemedalje i sølv. Foto: Nils Bjåland, VG

دکتر علی در طول بیش از 40 سال خدمت، کارنامه پرافتخاری از خود بر جای گذاشته است. آنچه در پی می‏‏آید تنها بخشی از این فعالیت‏هاست:

ــ فعالیت در نروژ به عنوان پزشک و پزشک خانواده؛

ــ دارای كلینیك تخصصی پزشکی در اسلو؛

ــ خدمت در اردوگاه‏های آوارگان در لبنان و اردن؛

ــ تأسیس "بنیاد اسلامی اورته هاگن ـ The Islamic foundation Urtehagen" جهت فعالیت‏های دینی، فرهنگی و اجتماعی؛

ــ تهیه و پخش برنامه مذهبی در رادیو و تلویزیون اسلو به شکل روزانه (كه برنامه تلویزیونی وی، تنها برنامه اسلامی تلویزیونی در اسلو است)؛

ــ تألیف کتب و مقالات متعدد در زمینه اسلام، تشیع، ایران، انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) به زبان نروژی؛

ــ تأسیس و سردبیری «مجله مسلمانان» به زبان نروژی از سال 1991؛

ــ برگزاری تجمعات و تظاهرات مختلف در دفاع از مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین؛

ــ تأسیس سایت قرآنی و اسلامی koranen.no به زبان نروژی؛

ــ تأسیس و اداره تنها كودكستان اسلامی نروژ با حدود 280 کودک (به همراه کلاس‏های قرآن کریم، زبان، كامپیوتر، ورزش و اردوهای یك‏روزه) ؛

ــ تأسیس نخستین مدرسه ابتدایی اسلامی شیعی با ظرفیت 500 دانش آموز (برنامه درسی این مدرسه مانند مدارس دولتی نروژ است با رعایت جوّ اسلامی و ایجاد محیط اسلامی و تدریس دروس اسلامی) ؛

ــ تأسیس دبیرستان رایگان اورته هاگن برای دختران و زنان مهاجر و محروم؛

ــ تأسیس مزرعه کودکان (با هدف ایجاد محیطی امن و آرام برای کودکان و دور از فشارهای روانی محیط شهری).

دکتر تروند علی لینستاد درباره هدفش از کار برای کودکان، نوجوانان و جوانان می‏گوید: "هدف ما این است كه بچه ها بتوانند هویت اسلامی خود را در محیط سكولار و مسیحی حفظ نمایند؛ اما در این مدرسه به روی غیر مسلمانان نیز باز است و آنها نیز می توانند در آن ثبت نام نمایند. ما برای خدمت به اسلام و ارتقاء دین خداوند تلاش می‏كنیم و امیدوارم خدای متعال قبول فرماید. پدربزرگ من تلاش كرده بود تا نروژ را مسیحی كند ولی من فكر می‏كنم هدفی خالص‏تر و بزرگ‏تر دارم چون در جهت تبلیغ اسلام تلاش و فعالیت می‏كنم. ان‏شاء الله خداوند بزرگ ما در انجام این وظیفه مهم یاری فرماید". 

«تروند علی لینستاد ـ Trond Ali Linstad» پزشک، فعال دینی ـ اجتماعی، عضو نروژی مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و شخصیت برجسته جامعه اسلامی اسلو است.
وی در 11 دسامبر 1942 (20 آذر 1321 ش.) در نروژ به دنیا آمد. اجداد وی همگی اهل نروژ بودند و جد وی «اریك راد» از جنگجویان مشهور منطقه اسكاندیناوی محسوب می‏شود.
تروند جوان که به كشورهای مختلف سفر کرده بود، به دلیل دارا بودن روحیه دفاع از مظلومان، در ابتدا مانند اکثر جوانان دهه 60 میلادی به اندیشه‏های مارکسیستی گرایش یافت و سپس تحت تأثیر تبلیغات صهیونیست‏ها درباره هولوکاست، در مزارع اشتراكی اسرائیل اقامت ورزید اما پس از آشنایی با تفکرات صهیونیست‏های ساکن در آن مزارع، آنجا را ترک کرد.
وی پس از اخذ دكترای پزشکی به اردن و لبنان رفت و داوطلبانه به خدمت در اردوگاه آوارگان فلسطینی پرداخت و اولین تأثیری که وی از اسلام پذیرفت به زمان خدمت وی به عنوان پزشک در اردوگاه‏های لبنان باز می‏گردد. قدم اصلی او برای مسلمان شدن، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و آشنایی با امام خمینی(ره) برداشته شد و سرانجام پس از 3 بار مطالعه قرآن کریم مسلمان شد.


"بنیاد اسلامی اورته هاگن ـ The Islamic foundation Urtehagen" که به دست دکتر علی لینستاد تأسیس شده و اداره می‏شود فعالیت‏های بشردوستانه متعددی دارد.


تأسیس و اداره تنها كودكستان اسلامی نروژ با حدود 280 کودک یکی از خدمات دکتر لینستاد است. در این مهد کودک، کلاس‏های قرآن کریم، زبان، كامپیوتر، ورزش و اردوهای یك‏روزه برگزار می شود.

علی لینستاد از تأسیس مدرسه ابتدایی اسلامی و شیعی نیز غافل نشده است. برنامه درسی این مدرسه با ظرفیت 500 دانش آموز، مانند مدارس دولتی نروژ است اما با رعایت جوّ اسلامی و ایجاد محیط دینی و تدریس دروس شیعی.

تأسیس دبیرستان رایگان اورته هاگن برای دختران و زنان مهاجر و محروم یکی دیگر از خدمات دکتر لینستاد است.


تأسیس "مزرعه کودکان" از کارهای ابتکاری بنیاد اسلامی دکتر لینستاد است.


در این مزرعه، اسب، گوسفند، بز و لاما (نوعی شتر ساکن در آمریکای لاتین) پرورش داده می شود و کودکان می آموزند که با طبیعت چگونه رفتار کنند.هدف دیگر ساخت این مزرعه، ایجاد محیطی امن و آرام برای کودکان و دور از فشارهای روانی محیط شهری است.


در مدارس دکتر لینستاد بچه ها از نژادهای مختلف ـ بومی و مهاجر ـ در کنار یکدیگر با شادی درس می خوانند و بزرگ می شوند.دکتر تروند علی لینستاد درباره هدفش از کار برای کودکان، نوجوانان و جوانان می‏گوید: "هدف ما این است كه بچه ها بتوانند هویت اسلامی خود را در محیط سكولار و مسیحی حفظ نمایند؛ اما در این مدرسه به روی غیر مسلمانان نیز باز است و آنها نیز می توانند در آن ثبت نام نمایند. ما برای خدمت به اسلام و ارتقاء دین خداوند تلاش می‏كنیم و امیدوارم خدای متعال قبول فرماید. پدربزرگ من تلاش كرده بود تا نروژ را مسیحی كند ولی من فكر می‏كنم هدفی خالص‏تر و بزرگ‏تر دارم چون در جهت تبلیغ اسلام تلاش و فعالیت می‏كنم. ان‏شاء الله خداوند بزرگ ما در انجام این وظیفه مهم یاری فرماید".

تهیه و پخش برنامه مذهبی در رادیو و تلویزیون اسلو به شکل روزانه از فعالیت های رسانه ای دکتر لینستاد است. برنامه تلویزیونی وی، تنها برنامه اسلامی تلویزیونی در اسلو است.

 

دکتر تروند علی لینستاد فعالیت های اجتماعی زیادی هم دارد.


وی علاوه بر خدمت در اردوگاه‏های آوارگان فلسطینی در لبنان و اردن؛ تجمعات و تظاهرات مختلفی هم در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در داخل نروژ برگزار کرده است.


همچنین در حمایت از مقاومت اسلامی لبنان.


"مدال افتخار سلطنتی نروژ" نشان مهم ملی این کشور است و در دو نوع طلا و نقره، به افرادی اعطا می شود كه خدمات بزرگی به جامعه نروژ ارائه نموده و در یک بازه زمانی طولانی، كمک‏های شایسته ای نسبت به مردم این کشور انجام داده باشند.


كاخ سلطنتی نروژ نوامبر امسال (2012) در بیانیه ای اعلام کرد: "پادشاه هارالد پنجم، دكتر تروند علی لینستاد را  به خاطر سال‏ها تلاش به عنوان یك پزشك در جهت «خدمت به اقلیتهای مهاجر در گروئنلند (منطقه ای در اسلو با جمعیت كثیری از مهاجرین)» و نیز «فعالیتهای وی در بنیاد اورته هاگن» شایسته دریافت مدال نقره می داند و این مدال را به او اعطا می‏نماید".

اما تمام این خدمات بزرگ مانع از این نشد که لابی‏های صهیونیستی بگذارند تا این مدال به این چهره خدوم اعطاء گردد. لذا کاخ سلطنتی نروژ روز بعد از صدور بیانیه بالا و اعلام این جایزه، تحت فشار این لابی‏ها در بیانیه دیگری اعلام کرد که اعطای مدال سلطنتی به «تروند علی لینستاد» را لغو نموده است!


واکنش رسانه های نروژی به پس گرفتن مدال از دکتر لینستاد جالب بود. آنها کاریکاتور بالا را منتشر کردند:
مدال به كسانی اعطا می شود كه حرف زیادی نزنند!


مردم نیز تصمیم کاخ را محکوم کردند؛ زیرا مطرح شدن این موضوع در سطح وسیع در تلویزیون و مطبوعات نروژ زمینه را برای ابراز نظرات و مواضع دکتر لینستاد فراهم کرد و موجب شد که بسیاری از مردم با تفکرات او آشنا شوند.


دکتر علی!  تو به مدال صهیونیست ها نیاز نداری. تو نشان افتخار را از کودکان، زنان و مردان مهاجر و فقیری گرفته ای که سالها برای آنان زحمت کشیدی ...

خدا تو را برای فقرا حفظ کند ...
طبقه بندی: راه یافتگان،
برچسب ها: لینستاد، مستبصرین، صهیونیسم، مدال، نروژ،
دنبالک ها: گزارش تصویری از دکتر علی لینستاد، مصاحبه با دکتر علی لینستاد، درباره دکتر علی لینستاد، Trond Ali Linstad، linstad،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ سه شنبه 12 دی 1391 ] [ 12:46 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
در این وبلاگ شما با آموزش‌هایی درباره این که چگونه یک مسلمان و شیعه شوید، آشنا خواهید شد. شما حتی اگر مسلمان و شیعه هستید و در این زمینه سوال یا نظراتی دارید، دیدگاه‌های خود را برای ما بنویسید تا در ثواب تکمیل کردن این آموزش‌ها شریک باشید. دست شما را برای هر گونه همکاری می‌فشاریم.
ای دی ارتباط با ما در تلگرام:
@Adyan_mazaheb
دوره های آموزشی و رایگان ما به صورت مجازی:
www.channel313.ir
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
شما چقدر با اسلام آشنا هستید؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب