تبلیغات
چگونه مسلمان وشیعه شوم؟

چگونه مسلمان وشیعه شوم؟
آموزش گام به گام اسلام به زبان ساده برای غیر شیعیان
سؤال:
بعضی از افراد، از سر دلسوزی یا برای اطلاع دادن به اساتید و مسؤولین مربوطه، به عضویت فضاهای مجازی متعلق به خداناباوران یا دشمنان اسلام و تشیع در می آیند. برای این گونه افراد، چه توصیه ای دارید؟

پاسخ:
دلسوزانی هستند که وقتی یکی از پیام های آتئیستی و خداناباوری یا شبهه ای را می بینند،‌ ناراحت و غمگین می شوند. در اجتماعات آنان عضو می شوند؛ پیوسته در غصه و تلاطم به سر می برند و از عمق وجود می سوزند که چرا این افراد فعالند و علیه دین تلاش می کنند. فراوان پیش آمده که از این افراد، پیام هایی را دریافت کرده ام که دل سوزانه و با حالتی دل نگران، از گستردگی فعالیت های خداناباوران سخن می گویند. توهین های خداناباوران به مقدسات سبب سلب آرامش روحی این گونه افراد می شود. من در قالب لطیفه ای حالت این عزیزان را توصیف می کنم. می گویم شخصی بود که با آجر به سر خود می کوبید. اندکی صبر می کرد؛ از سر آسایش نفسی می کشید و دوباره به سر خود می زد. کسی که او را تماشا می کرد، گفت این چه کاری است که شما می کنید؟ او جواب داد: آخر نمی دانید وقتی که آجر را بر سر خودم نمی زنم چقدر لذت بخش است!
حکایت برخی از ما این گونه است. دلسوزی خوب است. دل نگرانی برای دین خیلی با ارزش است. اما ما مجبور نیستیم در جمعی حضور پیدا کنیم که دائماً توهین و ناسزا می گویند. با این کار، هم آرامش خود را از دست می دهیم و هم عنوان سیاهی لشکر آن جمع، یک ابزار تبلیغاتی برای آنان محسوب خواهیم شد:
«وَ لَا یَحْزُنكَ الَّذِینَ یُسَارِعُونَ فِی الْكُفْرِ إِنَّهُمْ لَن یَضُرُّوا اللَّهَ شَیْئاً یُرِیدُ اللَّهُ أَلَّا یَجْعَلَ لَهُمْ حَظّاً فِی الْآخِرَةِ وَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ» (آل‌عمران: ١٧٦)  
کسانی که در راه کفر، شتاب می کنند، تو را غمگین نسازند! به یقین، آنها هرگز زیانی به خداوند نمی رسانند. (به علاوه) خدا می خواهد (آنها را به حال خودشان واگذارد و در نتیجه،) بهره ای برای آنها در آخرت قرار ندهد؛ و برای آنها مجازات بزرگی است!
 
عده ای دیگر از افراد عضو در اجتماعات خداناباوران، آتئیست ها، آگنوستیک ها و ... کسانی هستند که خود را بازوی توانمند اهل ایمان در رصد اجتماعات خداناباوری می دانند. این گروه پیوسته نیز گزارش هایی را از جدیدترین فعالیت های خداناباوران به اساتید و متخصصین مربوطه ارائه می کنند. هدف آنها بسیار مقدس است و به قصد ثواب چنین می کنند تا گرچه خود توان پاسخ گویی به شبهات، سؤالات و شایعه پراکنی های جبهه ضد ایمان را ندارند، اما به کسانی که این توان را دارند، اطلاع دهند تا آنان بیایند و پاسخ های لازم را بدهند. درست است که انگیزه مقدسی همچون کسب ثواب و اجر الهی این افراد را به چنین تلاشی وا می دارد اما خداوند متعال می فرماید:
«مَّن كَانَ یُرِیدُ ثَوَابَ الدُّنْیَا فَعِندَ اللَّهِ ثَوَابُ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ وَ كَانَ اللَّهُ سَمِیعاً بَصِیراً» (النساء: ١٣٤)
کسانی که پاداش دنیوی بخواهند، پاداش دنیا و آخرت نزد خداست و خداوند، شنوا و بیناست.

ثواب الهی را باید در نزد خداوند و نیز اجتماعات الهی جستجو کرد. ما اگر خود در موضوعات مورد گفتگو متخصص نباشیم، با حضور در اجتماعات غیر الهی اولاً به تدریج نسبت به باورها و اعتقادات خودمان سست شویم؛ ثانیاً عاملی برای تقویت جبهه کفر خواهیم بود. مطمئن باشید و یقین بدانید که متخصصین اعم از اساتید یا مراکز مرتبط، از این گونه اجتماعات با خبر هستند و وظیفه دارند که پاسخ بدهند. تخصص آنان چنین اموری است. بله، اگر به طور اتفاقی پیامی ضد دین را در جایی مشاهده کردید یا کسی برای شما فرستاد، خوب است که به دنبال پاسخ آن از متخصصین مربوطه باشید. اما این که بدون تخصص و اطلاعات کافی بخواهیم در یک جمع غیر الهی حضور داشته باشیم، موجب آسیب به خودمان خواهد شد.
طبقه بندی: آتئیسم، اسلام،
برچسب ها: دلسوزی، رصد،
دنبالک ها: طیف های گوناگون حاضر در جبهه جبهه خداناباوران،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ پنجشنبه 10 فروردین 1396 ] [ 11:34 ب.ظ ] [ خ توکلیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
در این وبلاگ شما با آموزش‌هایی درباره این که چگونه یک مسلمان و شیعه شوید، آشنا خواهید شد. شما حتی اگر مسلمان و شیعه هستید و در این زمینه سوال یا نظراتی دارید، دیدگاه‌های خود را برای ما بنویسید تا در ثواب تکمیل کردن این آموزش‌ها شریک باشید. دست شما را برای هر گونه همکاری می‌فشاریم.
ای دی ارتباط با ما در تلگرام:
@Adyan_mazaheb
دوره های آموزشی و رایگان ما به صورت مجازی:
www.channel313.ir
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
شما چقدر با اسلام آشنا هستید؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب