تبلیغات
چگونه مسلمان وشیعه شوم؟

چگونه مسلمان وشیعه شوم؟
آموزش گام به گام اسلام به زبان ساده برای غیر شیعیان
سؤال:
کسی که بخواهد به شبهات خداناباوران پاسخ دهد، به چه علوم و آگاهی هایی نیاز دارد و در چه زمینه هایی باید متخصص باشد؟ 

پاسخ:
در گفتگوهای بین خداباوران و خداناباوران، موضوعات مختلفی محور بحث قرار می گیرد. موضوعات تاریخی، سیره، فقهی، تفسیری، کلامی، رجالی، روایی، علوم قرآن، منطق، فلسفه، ادبیات، اجتماعی، سیاسی، علوم تجربی مانند فیزیک، زیست شناسی، پزشکی و ... . 
بدیهی است شما نمی توانید کسی را پیدا کنید که به همه این موارد مسلط باشد. چرا که تسلط بر هر یک از این علوم، خود به یک عمر نیاز دارد. از طرف دیگر این گونه نیست که با تسلط بر تنها یکی از محورها، بتوان در سایر موارد نیز تخصص و پاسخ های دقیق داشت. اما کسی که حداقل بیست سال در حوزه علمیه با مبانی تعدادی از این رشته ها آشنا شده باشد، به طور کلی می تواند کمک خوبی برای بحث با یک آتئیست باشد.
شیوه ای که خداناباوران در نقد خداباوران و زیر سؤال بردن ادیان به کار می گیرند، بیشتر شیوه تاریخی است. در نقد تاریخی با توجه به این که گزارش های ضعیف تاریخی فراوانی وجود دارد که می تواند مستمسک خداناباوران قرار بگیرد، لذا آنان به این شاخه علمی علاقه زیادی نشان می دهند. بنا بر این کسی که بخواهد با این افراد وارد گفتگو شود، باید اطلاعات تاریخی خوبی داشته باشد. اکثر شبهاتی که این افراد مطرح و منتشر می کنند، در مسائل تاریخی است. آن ها معمولاً جعلیات تاریخی را به عنوان مسلمات مطرح می نمایند و رفتارهای غلط حاکمان مسلمان در طول تاریخ را نیز به عنوان دستورات اسلام به دیگران معرفی می کنند. 
نقطه ضعف خداباوران در گفتگو با خداناباوران، در عدم اطلاع دقیق در علوم تجربی مانند فیزیک، فیزیک کوانتوم و زیست شناسی است. البته در این زمینه متخصصان فراوانی وجود دارند. اما متأسفانه افرادی که در این عرصه ها تخصص دارند، در زمینه علوم اسلامی تخصص کافی ندارند و متخصصان علوم اسلامی نیز غالباً به این شاخه های علوم تجربی مسلط نیستند. هر چند در هر دو مورد متخصصانی جامع وجود دارد؛ اما تعداد این افراد کم است و با توجه به حجم گسترده شبهات، به متخصصان بیشتری نیاز است. 
نقطه ضعف خداناباوران در گفتگو با خداباوران در فلسفه است. با وجود این که خداناباوران ادعای خردگرایی دارند، اما در عرصه های فلسفی شدیداً دچار ضعف هستند. لذا در گفتگوها معمولاً تلاش می کنند تا با کشاندن بحث و گفتگو را از عرصه های فلسفی به عرصه های زیست شناسانه و فیزیک، احتمال چیرگی خود را افزایش دهند.
از جمله علومی که در گفتگو با خداناباوران باید بدان مسلط بود، منطق، مغالطات و روش مناظره است. نوشته های این افراد معمولاً آکنده از مغالطه است و جالب این که در عرصه مغالطات و پرهیز از سفسطه ادعای فراوانی دارند. اما کسی که با آنان گفتگو می کند باید با این امور آشنا باشد تا در دام روش های خاص آنان گرفتار نشود.طبقه بندی: هدایت، آتئیسم،
برچسب ها: گفتگو با آتئیست، تاریخ، علوم تجربی، فلسفه، مغالطه،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ شنبه 14 اسفند 1395 ] [ 12:20 ق.ظ ] [ خ توکلیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
در این وبلاگ شما با آموزش‌هایی درباره این که چگونه یک مسلمان و شیعه شوید، آشنا خواهید شد. شما حتی اگر مسلمان و شیعه هستید و در این زمینه سوال یا نظراتی دارید، دیدگاه‌های خود را برای ما بنویسید تا در ثواب تکمیل کردن این آموزش‌ها شریک باشید. دست شما را برای هر گونه همکاری می‌فشاریم.
ای دی ارتباط با ما در تلگرام:
@Adyan_mazaheb
دوره های آموزشی و رایگان ما به صورت مجازی:
www.channel313.ir
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
شما چقدر با اسلام آشنا هستید؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب